mgr Patrycja Gądkiewicz

Neurologopeda/logopeda, pedagog, terapeuta ręki

Jestem absolwentką dwóch kierunków: logopedii oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie). Dodatkowo podnosiłam swoje kwalifikacje zawodowe poprzez ukończenie studiów podyplomowych ,,Neurologopedia z elementami audiologii i foniatrii” prowadzonych przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas licznych praktyk m.in. w Klinice Otolaryngologii, Klinice Neurologii szpitala Uniwersyteckiego UJ, Poradniach psychologiczno-pedagogicznych, żłobku, szkołach integracyjnych, placówkach opiekuńczo- wychowawczych, a także pracując w przedszkolu publicznym, przedszkolu z oddziałami integracyjnymi, gabinecie prywatnym. Obecnie pracuję także w Zespole Szkół Ogólnokształcących.
W pracy z pacjentem zwracam uwagę na stymulację wszystkich sfer rozwoju, pracuje niedyrektywnie, wykorzystując w terapii zabawę. Metody pracy zawsze dobieram do dziecka, jego indywidualnych potrzeb i możliwości.

Prywatnie szczęśliwa mama małego Antosia, zafascynowana rodzicielstwem bliskości. To macierzyństwo pozwoliło mi spojrzeć na terapię jeszcze szerzej niż dotychczas. Pasjonatka podróży, scrapbookingu i kuchni włoskiej.

Wybrane kursy i szkolenia:
– ,,Od jedzenia, picia i połykania do mówienia- rola funkcji pokarmowych dla rozwoju mowy” Dr M. Machoś
– ,,Skuteczne metody logopedyczne w wybranych problemach dyslalii” dr I. Michalak- Widera
– ,,Organizacja pomocy psychologiczno- pedagogicznej w szkole zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN”
– Certyfikowane szkolenie ,,Logorytmika- ruch, słuch, słowo”
– ,,Masaż Logopedyczny od podstaw- podejście praktyczne” mgr A. Kaczyńska
– ,,Diagnoza i Terapia Ręki” kurs I i II stopnia
– Certyfikowane szkolenie ,,Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do 9 r. ż. Ocena prawidłowego i zaburzonego rozwoju u dzieci”
– ,,Diagnoza i terapia wad wymowy” dr A. Kabała
– ,,Wspomaganie rozwoju mowy dziecka z elementami metody werbo- tonalnej
,,Wady zgryzowo- twarzowe i ich wpływ na wady wymowy. Ortodoncja.”

Skip to content